E-COMMERCE / NOWE TECHNOLOGIE/ IT / START-UPY

Obsługa prawna sklepu internetowego w branży it – prawnik w Krakowieobsługa prawna sklepu internetowego kraków

Kancelarię KHM tworzą prawnicy znający się na prawie IT, świadczący obsługę prawną dla sklepów internetowych oraz udzielający wsparcia prawnego dla start-upów. Klientom z tych branż zapewniamy usługi prawne od etapu zakładania firmy, przez każdy etap ich rozwoju i realizowanych przez nie projektów. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie zagadnień związanych z nowymi technologiami, dzięki czemu zapewniamy kompleksową obsługę zarówno dużym przedsiębiorstwom z branży IT, nowoczesnych technologii oraz e-commerce (sklepy internetowe), jak również start-upom – przedsiębiorcom działającym na rynku systemów inteligentnych, w branży rozrywkowej, eventowej, architektonicznej czy motoryzacyjnej.

Bezpieczny e-commerce

Z naszych usług korzystają najczęściej osoby działające w branży IT, dziennikarze, redaktorzy, graficy oraz freelancerzy z różnych branż.
Prawnik w naszej firmie posiada doświadczenie oraz znajomość zagadnień związanych z branżą nowych technologii, dlatego obsługa prawna sklepu internetowego na terenie Krakowa to między innymi nasza specjalność.

Obowiązki prawnika w branży IT na terenie Krakowa

Świadczymy pełną obsługę prawną dla sklepów internetowych (podmiotów z branży e-commerce). Kancelaria KHM obsługuje sklepy internetowe zapewniając opracowanie i wdrożenie odpowiednio przygotowanych regulaminów, polityk prywatności, rejestrując znaki towarowe, czuwając nad kwestiami z zakresu praw autorskich. Radcowie prawni z Kancelarii KHM dokonują audytów stron sklepów internetowych i dokumentacji formy pod kątem ochrony danych osobowych w świetle przepisów RODO.
Obsługujemy firmy z branży IT, wspierając firmy tworzące oprogramowania oraz zajmujące się wdrażaniem rozwiązań informatycznych. Przygotowujemy i opiniujemy umowy w IT. Uczestniczymy w negocjacjach projektów informatycznych, mediujemy spory w tym zakresie.
Pomagamy podmiotom (start-up`om), które dopiero wchodzą na rynek. Prowadzimy szkolenia na temat przepisów prawa kluczowych w działalności start-up`ów (prawo nieuczciwej konkurencji, prawo autorskie, prawo własności intelektualnej).

Świadczymy pomoc prawną poprzez:

doradztwo w zakresie wyboru formy prawnej,
zakładanie i przekształcenia spółek,
pomoc w negocjacjach z inwestorami,
opracowywanie regulaminów, np. dla sklepów internetowych zapewniających zgodność z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, w tym w zakresie świadczenia usług drogą
elektroniczną, praw konsumentów,
wdrożenie dokumentacji z zakresu ochrony danych osobowych (rozporządzenia RODO),
zapewnianie wsparcia w zakresie m.in. obszaru prawa własności intelektualnej, w tym znaków towarowych, prawa autorskiego,
tworzenie umów przenoszących prawa autorskie, umów licencyjnych, umów dotyczących poufności (NDA),
doradztwo i negocjacje przy zawieraniu umów wdrożeniowych,
reprezentację podczas negocjacji warunków z inwestorami, „aniołami biznesu”,
wsparcie prawne w procesie świadczenia usług drogą elektroniczną oraz marketingu bezpośredniego.

Doradzamy, towarzyszymy w rozprawach, sporządzamy pisma i pilnujemy prawidłowości dokumentacji.
Wiedza i wieloletnie doświadczenie w branży IT sprawia, że nasi prawnicy pomagają nie tylko dużym firmom, ale również podmiotom indywidualnym oraz start-upom na terenie Krakowa i okolic.

W celu uzyskania szczegółowych informacji lub umówienia spotkania prosimy o telefon pod numerem telefonu: 721546744 (dr Edyta Kozak-Hamala radca prawny) lub 721546746 (Olaf Maciejowski, radca prawny).