splash-1
splash-2
splash-3
Kancelaria Radców Prawnych » Prawo gospodarcze

Prawo gospodarcze

Świadczymy kompleksową obsługę prawną z zakresu prawa gospodarczego, doradzamy na każdym etapie realizowanych przez przedsiębiorców zamierzeń poczynając od tworzenia spółki, poprzez jej przekształcenie (fuzje), zmiany umowy spółki, a także likwidację lub upadłość. Zajmujemy się również wdrażaniem rozwiązań mających na celu przeprowadzenie sukcesji firmy.

Nasza oferta

Każdy przedsiębiorca napotyka na problemy w bieżącej działalności. Pomagamy rozwiązać każdy z nich.

Wspieramy przedsiębiorców działających w różnorodnych branżach, od bankowej, przez duże podmiotu rynku gastronomicznego, po sektor motoryzacyjny i IT. Poniżej przedstawiamy obszary, w ramach których najczęściej potrzebna jest nasza pomoc.

Każde działanie o charakterze gospodarczym lub też zaniechanie takiego działania niesie ze sobą konsekwencje prawne. Przedsiębiorcy nie zawsze są świadomi obowiązujących przepisów oraz obowiązków, o jakich muszą pamiętać podczas prowadzenia działalności gospodarczej. Innym  problemem są oczywiście nieuczciwe działania konkurencji lub spory na innej płaszczyźnie. Stąd też przy prowadzeniu działalności gospodarczej bardzo pomocny okazuje się wspomagający radca prawny – prawo gospodarcze to bowiem dość skomplikowana gałąź prawa, która wymaga wiedzy, doświadczenia i obycia specjalizującego się w tym prawnika.

DLACZEGO WARTO SKORZYSTAĆ Z POMOCY PRAWNIKA OD SPRAW GOSPODARCZYCH?

Każdy etap prowadzenia działalności, począwszy od jej zakładania, a skończywszy na:

 • przekształceniu,
 • fuzji,
 • przejęciu
 • czy ogłoszeniu upadłości,

wiąże się z podjęciem kroków, które mają swoje konsekwencje prawne. Do tego dochodzą również sytuacje związane z normalnym funkcjonowaniem działalności, tj. zawieranie umów handlowych, zawieranie i rozwiązywanie umów z pracownikami, windykowanie należności od nielojalnych kontrahentów. Dlatego też prawnik od spraw gospodarczych powinien na stałe współpracować z każdym przedsiębiorstwem, które chce zapobiegać wszelkim błędom i nieświadomym zaniechaniom oraz zabezpieczyć się przed nieuczciwym działaniem kontrahentów lub konkurencji.

RADCA PRAWNY – PRAWO GOSPODARCZE PRZEZ CAŁY OKRES PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI

Pomoc prawna może okazać się potrzebna nie tylko w kluczowych momentach danej firmy, takich jak rejestracja w CEIDG lub KRS, przekształcenie czy zakończenie działalności, ale również codzienne kwestie, takie jak transakcje, kwestie kadrowe i wiele innych są regulowane przez prawo gospodarcze – kancelaria KHM posiada bogate doświadczenie w udzielaniu wsparcia z zakresu prawa gospodarczego.

PRAWO GOSPODARCZE KRAKÓW – JAKI ZAKRES POMOCY OFERUJEMY?

Prawo gospodarcze i handlowe dotyczy zarówno dużych spółek i koncernów, jak również małych przedsiębiorstw, w tym działalności jednoosobowych. Posiadamy doświadczenie w świadczeniu doradztwa i obsługi prawnej dużych i małych podmiotów gospodarczych. W jakim zakresie możesz liczyć na nasze wsparcie i pomoc?

 • Rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej, zarówno działalności jednoosobowej, jak również spółekhandlowych,
 • Doradztwo przy fuzjach gospodarczych oraz przekształcaniu spółek,
 • Pomoc prawna w zakresie windykacji należności od kontrahentów zalegających z opłacaniem faktur lub innych należności,
 • Wsparcie w dochodzeniu należnych odszkodowań od ubezpieczycieli,
 • Pomoc przy sporządzaniu oraz weryfikacji umów zawieranych z kontrahentami lub innymi podmiotami, np. ubezpieczycielami,
 • Doradztwo w czasie analizy prawnej oraz sporządzaniu wewnętrznych dokumentów takich jak statuty, regulaminy, umowy itp. Należy pamiętać bowiem, że muszą być one zgodne z obowiązującymi przepisami prawa,
 • Wsparcie w negocjacjach handlowych z kontrahentami,
 • Prowadzenie mediacji w celu polubownego rozwiązania sporu, ustalenia warunków umowy, windykacji należności czy uzyskania odszkodowania,
 • Reprezentowanie Klienta w sprawach cywilnych, gospodarczych, upadłościowych czy administracyjnych,
 • Przygotowywanie stosownych pism i wniosków o charakterze administracyjnym lub sądowym,
 • Stała pomoc prawna w zakresie wewnętrznych spraw firmy, tzw. Inhouse lawyer,
 • Wsparcie prawne przy realizowaniu długotrwałych projektów w charakterze of counsel.

JAK PRZEBIEGAJĄ SPRAWY GOSPODARCZE?

Sprawy z zakresu prawa gospodarczego to tak naprawdę sprawy toczące się pomiędzy przedsiębiorstwami i

 dotyczące zakresu prowadzonych przez nich działalności gospodarczej. Po nowelizacji przepisów są one jednak dużo bardziej sformalizowane i bez pomocy prawnika łatwo przegrać sprawę z powodu „niuansów” prawnych. Nasza kancelaria udziela kompleksowej pomocy prawnej podczas reprezentowania swoich Klientów zarówno w sprawach cywilno-prawnych z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej, jak również sprawach rejestrowych.

DOŚWIADCZONY RADCA PRAWNY– PRAWO GOSPODARCZE Z KANCELARIĄ KHM

Pracujący w kancelarii KHM radcy prawni posiadają bogate doświadczenie oraz obycie w sprawach z zakresu prawa gospodarczego. Dlatego zapewniają naszym Klientom kompleksową obsługę prawną, a także reprezentują ich w sprawach sądowych oraz w postępowaniu administracyjnym, sporządzając stosowne pisma i wnioski, zachowując terminy oraz stosując merytoryczną argumentację.

Niezależnie od tego, jakiego zakresu prowadzenia działalności gospodarczej dotyczy Twoja sprawa, w naszej kancelarii na pewno znajdzie się radca prawny, dla którego dane zagadnienie jest specjalnością, w której zdobył bogate doświadczenie i w którym pomógł uzyskać swoim Klientom pomyślne orzeczenia sądu.

Zaufali nam

Przeczytaj co o nas mówią nasi klienci
Przejdź do rekomendacji