splash-1
splash-2
splash-3
Kancelaria Radców Prawnych » Spotkanie przedsiębiorców z prawnikami w Radomyślu Wielkim

Spotkanie przedsiębiorców z prawnikami w Radomyślu Wielkim

Nowe przepisy prawa dynamicznie wpływają na życie polskich przedsiębiorców. Niektóre przyjmowane są z dużą nadzieją, a są takie, które budzą niepokój. Już 14 czerwca w Radomyślu Wielkim w cyklu „Biznes i Prawo” odbędzie się spotkanie, którego osią będzie omówienie trzech nowych obszarów prawnych i aspektów z nimi związanych. Przedstawiciele krakowskiej kancelarii KHM oraz firmy consultingowej Esgamos opowiedzą o fundacjach rodzinnych, ustawie sygnalistach oraz o obowiązkach wynikających z ESG.

Tworząc program spotkania kierowaliśmy się potrzebami zgłaszanymi przez przedsiębiorców, z którymi na co dzień współpracujemy. Potrzeba bezpiecznej podatkowo sukcesji jest ważnym aspektem dla wielu firm rodzinnych, stąd wybór fundacji rodzinnej jako jednego z trzech tematów spotkania – tłumaczy dr Edyta Kozak-Hamala – radczyni prawna z kancelarii KHM.

Ustawa o tzw. sygnalistach budzi wiele emocji, bo przywołuje w sposób stereotypowy tzw. donosicielstwo. Tymczasem dobrze wdrożone regulacje wynikające z tej ustawy mogą przynieść wiele korzyści dla przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 50 osób – dodaje Kozak-Hamala.

Trzeci blok tematyczny spotkania to tematyka związana z ESG. Unia Europejska założyła, że w 2050 będziemy kontynentem neutralnym klimatycznie. W ślad za tym wyzwaniem wprowadzono szereg dyrektyw, które w lipcu zostaną zaimplementowane w formie rodzimej ustawy. Już dzisiaj wiemy, że będzie wiązało się to z wieloma obowiązkami sprawozdawczymi, które wbrew pozorom nie dotkną tylko największych polskich firm notowanych na giełdzie. Opowiemy między innymi jak wpływ przedsiębiorstw na środowisko czy otoczenie społeczne może być związany z pozyskaniem nowych kontraktów lub utratą dotychczasowych zleceniodawców – opowiada Łukasz Jurkiewicz z Esgamos Consulting.

Spotkanie w Radomyślu Wielkim jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich lokalnych przedsiębiorców, który chcą zwiększyć konkurencyjność przy wykorzystaniu narzędzi prawnych i myślą o zabezpieczeniu swojego majątku w optymalny podatkowo sposób.

14 czerwca, godz. 12.00
Sala Narad SCKiB,
Radomyśl Wielki, Rynek 29

Szukasz pomocy prawnej w ramach naszych specjalizacji? Zobacz listę usług.

Znamy realia biznesowe, zapewniamy praktyczne rozwiązania dla przedsiębiorców.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie procesowe. Na bieżąco reagujemy na zmiany w przepisach prawa. Stawiamy na wiedzę, wysoki poziom naszych usług i dobrą komunikację z Klientami. Zapraszamy do kontaktu.