splash-1
splash-2
splash-3
Kancelaria Radców Prawnych » Prawomocna wygrana z Bankiem BPH S.A. w 7 miesięcy
Olaf Maciejowski
Wygrane sprawy frankowe

Prawomocna wygrana z Bankiem BPH S.A. w 7 miesięcy

Prawomocna wygrana z Bankiem BPH S.A. w Sądzie Okręgowym w Tarnowie w zaledwie 7 miesięcy od wpływu sprawy do sądu – umowa kredytu dawnego GE Money Banku nieważna

Z nieukrywaną satysfakcją chcemy poinformować o najszybciej zakończonym postępowaniu w sprawie kredytu „frankowego”, w którym reprezentowaliśmy naszych Klientów. Wyrokiem z 6 czerwca 2024 r. wydanym w sprawie o sygn. I Ca 258/24, Sąd Okręgowy w Tarnowie w składzie SSO W. Zachara, oddalił apelację Banku BPH S.A. od wyroku Sądu Rejonowego w Tarnowie ustalającego nieważność umowy dawnego GE Money Banku S.A. z 2007 r. oraz obciążył Bank kosztami postępowania apelacyjnego.

Całe postępowanie trwało dokładnie 7 miesięcy – pozew do Sądu Rejonowego w Tarnowie wpłynął 6 listopada 2023 r. Tempo działania sądów obu instancji jest wyjątkowe, szczególnie mając na uwadze fakt, że w międzyczasie Sąd Rejonowy odmówił zawieszenia spłat i sprawa na krótki czas trafiła do Sądu Okręgowego, który zmienił tę decyzję I instancji.

Klienci świadomie wybrali sąd rejonowy właśnie z uwagi na możliwość dużo szybszego rozpoznania ich sprawy. Gdyby bowiem w I instancji sprawa trafiła do sądu okręgowego, całe postępowanie mogło potrwać nawet kilka lat.

Wyrok jest prawomocny. Sprawę prowadził r. pr. Olaf Maciejowski wraz z apl. radc. Pauliną Kosak.

Wyrok Sądu Okręgowego w Tarnowie w sprawie frankowej przeciwko bankowi BPH SA

Szukasz pomocy prawnej w ramach naszych specjalizacji? Zobacz listę usług.

Znamy realia biznesowe, zapewniamy praktyczne rozwiązania dla przedsiębiorców.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie procesowe. Na bieżąco reagujemy na zmiany w przepisach prawa. Stawiamy na wiedzę, wysoki poziom naszych usług i dobrą komunikację z Klientami. Zapraszamy do kontaktu.