splash-1
splash-2
splash-3
Kancelaria Radców Prawnych » Wielki sukces mediacyjny w kancelarii KHM
dr Edyta Kozak-Hamala
Mediacje

Wielki sukces mediacyjny w kancelarii KHM

Jak tu nie lubić poniedziałków?

Świętujemy dziś wielki sukces kancelarii KHM w zakresie mediacji.
W postępowaniu sądowym toczącym się w dużej sprawie gospodarczej, sąd skierował strony do postępowania mediacyjnego do naszej kancelarii. Dziś na skutek naszych działań wypracowana została ugoda. To wielki sukces, gdyż statystycznie w mediacjach w ok. 80% przypadków nie dochodzi do ugody.

U nas w kancelarii, co niebywałe, mamy 100% skuteczność w zakończeniu postępowań mediacyjnych ugodą, a z dzisiejszej cieszymy się szczególnie, bo nie dość, że istniała tutaj wielość podmiotów po stronie pozwanej to sprawa dotyczyła dużej wartości przedmiotu sporu, a rozpoznawana w procesie toczyłaby się zapewne kilka lat.

Pamiętajmy, że ugoda zawarta przed mediatorem daje efekt win-win, nikt nie jest przegranym. Ugoda zawarta przed mediatorem, po jej zatwierdzeniu przez Sąd ma moc prawną wyroku i po nadaniu jej klauzuli wykonalności stanowi tytuł wykonawczy (czyli można na jej podstawie, w razie nie wykonania jej postanowień, wszcząć postępowanie egzekucyjne, tak samo jak na podstawie wyroku Sądu).

Szukasz pomocy prawnej w ramach naszych specjalizacji? Zobacz listę usług.

Znamy realia biznesowe, zapewniamy praktyczne rozwiązania dla przedsiębiorców.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie procesowe. Na bieżąco reagujemy na zmiany w przepisach prawa. Stawiamy na wiedzę, wysoki poziom naszych usług i dobrą komunikację z Klientami. Zapraszamy do kontaktu.