splash-1
splash-2
splash-3
Kancelaria Radców Prawnych » Klientka Kancelarii nie będzie musiała spłacać rat pożyczki, którą przestępca zaciągnął na jej dane osobowe
Paulina Kosak
Nieautoryzowana transakcja

Klientka Kancelarii nie będzie musiała spłacać rat pożyczki, którą przestępca zaciągnął na jej dane osobowe

W sierpniu do Kancelarii zgłosiła się Klientka, która kilka dni wcześniej padła ofiarą oszustwa osób, które w rozmowie telefonicznej podszyły się pod pracowników banku (tzw. spoofing). Klientka straciła w ten sposób kilkadziesiąt tysięcy złotych, a na jej dane przestępca zawarł z bankiem umowę pożyczki na kwotę 60.000 zł na okres 5 lat.

Pomimo złożonej reklamacji bank nie chciał anulować pożyczki, której Klientka nie zaciągnęła.

We wrześniu Kancelaria złożyła imieniem klientki pozew, domagając się zasądzenia kwoty pieniężnej, którą utraciła Klientka oraz ustalenia, że zawarta przez oszusta umowa pożyczki tak naprawdę nie istnieje.

Wraz z pozwem został złożony wniosek o zabezpieczenie powództwa, którego celem było to, żeby Klientka nie musiała przez czas trwania postępowania co miesiąc spłacać rat pożyczki, której nie zaciągnęła.

Niecałe trzy tygodnie po złożeniu pozwu, 12 października 2021 r., krakowski sąd udzielił naszej Klientce zabezpieczenia, dzięki któremu nie będzie musiała płacić rat pożyczki na rzecz ING Banku Śląskiego S.A. Postanowienie nie jest jeszcze prawomocne ale jest już wykonalne tj. Bank ma obowiązek się do niego zastosować i powinien odstąpić od windykacji rat pożyczki.  Sprawę prowadzi r. pr. Olaf Maciejowski wraz z apl. radc. Pauliną Kosak.

 

Szukasz pomocy prawnej w ramach naszych specjalizacji? Zobacz listę usług.

Znamy realia biznesowe, zapewniamy praktyczne rozwiązania dla przedsiębiorców.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie procesowe. Na bieżąco reagujemy na zmiany w przepisach prawa. Stawiamy na wiedzę, wysoki poziom naszych usług i dobrą komunikację z Klientami. Zapraszamy do kontaktu.