OLAF MACIEJOWSKI

OLAF MACIEJOWSKI

radca prawny


Radca prawny wpisany na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie.

 

Wpis na listę radców prawnych poprzedził odbyciem aplikacji radcowskiej i złożeniem egzaminu radcowskiego. Wcześniej ukończył, na ocenę bardzo dobrą, studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, broniąc w Katedrze Publicznego Prawa Gospodarczego pracę magisterską na temat nadzoru nad bankami komercyjnymi w Polsce.

 

Doświadczenie zawodowe zdobył, przez wiele lat świadcząc pomoc prawną dla podmiotów gospodarczych i klientów indywidualnych.

 

Przez kilka lat członek działu prawnego jednego z polskich banków, odpowiedzialny między innymi za nadzór nad działem windykacji, kredytów oraz  weryfikację prawnych zabezpieczeń, w szczególności hipotek i weksli.

 

Specjalizuje się w prawie bankowym, gospodarczym i handlowym, postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych, procedurze dochodzenia wierzytelności, prawie ochrony danych osobowych, nowoczesnych technologii i IT oraz obsłudze prawnej start-upów. Koncentruje się na kompleksowej pomocy prawnej przedsiębiorcom – tak spółkom handlowym jak i osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą. Posiada bogate doświadczenie w reprezentacji Klientów w sporach sądowych.

 

Absolwent Szkoły Prawa Amerykańskiego (American Law Program, The Catholic University of America, Columbus School of Law Jagiellonian University, Faculty of Law and Administration).

 

Czyniąc z działalności pro bono jeden z filarów swojego zawodu, regularnie prowadzi zajęcia zorientowane na rozwój edukacji prawniczej w szkołach.

 

Prywatnie uprawia kolarstwo, pasjonuje się nowymi technologiami, prawem amerykańskim, historią i polityką.

 

Posługuje się językiem angielskim.