PRAWO RODZINNE

adwokat rozwód krakówSprawy z zakresu prawa rodzinnego są sprawami wyjątkowymi. Posiadamy wieloletnie, bogate doświadczenie w prowadzeniu tego rodzaju spraw. Wiemy, że wymagają one od prawnika empatii, odpowiedniego wyczucia i dobrze dobranej strategii procesowej. Dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu prowadzimy te sprawy, tak by zapewnić Klientowi poczucie bezpieczeństwa i kompleksowej opieki prawnej. Skupiamy się na zadbaniu o interesy Klienta, wypracowując optymalne rozwiązania pomimo istniejących konfliktów pomiędzy zantagonizowanymi stronami. W sprawach rodzinnych udzielamy porad prawnych, sporządzamy pisma procesowe, negocjujemy oraz reprezentujemy przed sądami, prowadząc sprawy od początku do końca. Świadczymy także usługi w zakresie mediacji, zarówno jako pełnomocnicy w mediacji, jak i jako mediatorzy. W ramach spraw z zakresu prawa rodzinnego zajmujemy się sprawami o:

  • rozwód,
  • separację,
  • alimenty (o zasądzenie, podwyższenie, obniżenie, ustalenie, że obowiązek alimentacyjny wygasł),
  • podział majątku wspólnego małżonków
  • uregulowanie kontaktów z dzieckiem,
  • władzę rodzicielską (w tym: powierzenie wykonywania, ograniczenie, zawieszenie, pozbawienie lub przywrócenie władzy rodzicielskiej),
  • zaprzeczenie i ustalenie ojcostwa, ustalenie bezskuteczności uznania ojcostwa,
  • ubezwła­sno­wol­nienie.

W każdej z ww. rodzaju spraw zapewniamy stały kontakt z Klientem, wnikliwą analizę stanu faktycznego, szczegółowe wyjaśnienie kwestii prawnych i wdrożenie właściwych działań. Cechuje nas profesjonalne podejście, świetna komunikacja i dbałość o prowadzone sprawy. Prowadzimy sprawy o rozwód i inne sprawy z zakresu prawa rodzinnego przede wszystkim przed Sądem w Krakowie, ale także w innych częściach Małopolski i reszty kraju. Udział profesjonalnego pełnomocnika w sprawach rozwodowych jest niezwykle istotny. Decydująca jest tu bowiem znajomość przepisów proceduralnych, umiejętność zadbania o odpowiedni materiał dowodowy, w razie potrzeby złożenia odpowiednich wniosków o zabezpieczenie. To zapewnia radca prawny lub adwokat specjalizujący się w sprawach o rozwód. Wiemy, że w sprawach rodzinnych, w szczególności w sprawach o rozwód, sytuacja zmienia się dynamicznie. Potrafimy dostosować strategię działania do zmieniających się warunków. Jesteśmy zorientowani na cel jakim jest poczucie Klientów, że sami pozostając w ogniu emocji, mają przy sobie pełnomocnika, który racjonalnie ocenia sytuację i prowadzi sprawę tak, by osiągnąć dla nich optymalny rezultat, by jak najszybciej mogli przywrócić swoje osobiste sprawy na właściwy tor.

Adwokat specjalizujący się w rozwodach na terenie Krakowa

W sprawach rozwodowych ważne jest, by wybrać odpowiedniego pełnomocnika, który pomoże w sprawny sposób złożyć niezbędną dokumentację nieobciążoną żadnymi brakami. Rozwód to sprawa niezwykle obciążająca emocjonalnie dla wszystkich członków rodziny. Dlatego tak ważne jest, aby nie przedłużać czasu na złożenie formalności przez konieczność uzupełniania ewentualnej brakującej dokumentacji. Adwokat, który rzetelnie podejdzie do sprawy, może sprawić, że rozprawa na terenie Krakowa odbędzie się w szybszym terminie, co pozwoli na rozwiązanie stresogennej sytuacji. Dodatkowo wybranie pełnomocnika sprawi, że będzie on reprezentantem w sądzie, co umożliwi Stronie niepojawienie się na rozprawie. Jest to szczególnie pomocne w sytuacji, gdy dla klienta zbyt dużym obciążeniem psychicznym jest spotkanie się z małżonkiem na jednej sali.

Wsparcie formalne i bezpieczeństwo – adwokat w sprawach rozwodowych

Odpowiedni pełnomocnik to nie tylko wsparcie emocjonalne dla klienta. To przede wszystkim profesjonalne załatwienie wszystkich formalności, a co za tym idzie – pozytywne rozwiązanie sprawy dla klienta. Sprawy rozwodowe mogą nieść ze sobą poważne konsekwencje na całe życie – przede wszystkim wówczas, kiedy w grę wchodzi prawo do opieki nad dzieckiem i alimentów. Ważne, by w takiej sytuacji dostarczyć wszelką dokumentację i odpowiednio wykorzystać instrumenty procesowe, by sprawa rozwiązała się jak najlepiej dla każdej ze stron. Podsumowanie naszej działalności w zakresie prawa rodzinnego mogą Państwo przeczytać tutaj.