PRAWO RODZINNE I SPADKOWE

adwokat rozwód krakówMamy bogate doświadczenie w sprawach rodzinnych. Skupiamy się na zadbaniu o interesy Klienta, wypracowując optymalne rozwiązania pomimo istniejących konfliktów pomiędzy zanta­go­ni­zo­wa­nymi stronami. Świadczymy także usługi w zakresie mediacji. W sprawach rodzinnych udzielamy porad prawnych, sporządzamy pisma proce­sowe oraz repre­zen­tujemy Klientów indywi­du­al­nych przed sądami m. in. w sprawach o:

• rozwód,
• separację,
• alimenty (o zasądzenie, podwyż­szenie, obniżenie, ustalenie, że obowiązek alimen­ta­cyjny wygasł),
• podział majątku wspólnego małżonków,
• uregulowanie kontaktów z dziec­kiem,
• władzę rodzicielską (w tym: powie­rzenie wykony­wania, ograni­czenie, zawie­szenie, pozba­wienie lub przywró­cenie władzy rodzi­ciel­skiej),
• zaprze­czenie i ustalenie ojcostwa, ustalenie bezsku­tecz­ności uznania ojcostwa,
• ubezwła­sno­wol­nienie.

W sprawach spadkowych świadczymy m.in. usługi w zakresie:

• doradztwa w kwestii przyjęcia i odrzucenia spadku,
• reprezentowania Klientów w postępowaniach sądowych z zakresu prawa spadkowego, w tym o stwierdzenie nabycia spadku, dział spadku, roszczeń z tytułu zachowku, uznania spadkobiercy za niegodnego dziedziczenia,
• wyrażenia zgody przez sąd na odrzucenie spadku w imieniu małoletniego.

Adwokat specjalizujący się w rozwodach na terenie Krakowa

W sprawach rozwodowych ważne jest, by wybrać odpowiedniego pełnomocnika, który pomoże w sprawny sposób pomoże złożyć niezbędną dokumentację nie obciążoną żadnymi brakami. Rozwód to sprawa niezwykle obciążająca emocjonalnie dla wszystkich członków rodziny. Dlatego tak ważne jest, aby nie przedłużać czasu na złożenie formalności przez konieczność uzupełniania ewentualnej brakującej dokumentacji.

Adwokat, który rzetelnie podejdzie do sprawy, może sprawić, że rozprawa na terenie Krakowa odbędzie się w szybszym terminie, co pozwoli na rozwiązanie stresogennej sytuacji. Dodatkowo wybranie pełnomocnika sprawi, że będzie on reprezentantem w sądzie, co umożliwi Stronie nie pojawienie się na rozprawie. Jest to szczególnie pomocne w sytuacji, gdy dla klienta zbyt dużym obciążeniem psychicznym jest spotkanie się z małżonkiem na jednej sali.

Wsparcie formalne i bezpieczeństwo – adwokat w sprawach rozwodowych

Odpowiednie pełnomocnik to nie tylko wsparcie emocjonalne dla klienta. To przede wszystkim profesjonalne załatwienie wszystkich formalności, a co za tym idzie – pozytywne rozwiązanie sprawy dla klienta. Sprawy rozwodowe mogą nieść ze sobą poważne konsekwencje na całe życie – przede wszystkim wówczas, kiedy w grę wchodzi prawo do opieki nad dzieckiem i alimentów. Ważne, by w takiej sytuacji dostarczyć wszelką dokumentację i odpowiednio wykorzystać instrumenty procesowe, by sprawa rozwiązała się jak najlepiej dla każdej ze stron.

Podsumowanie naszej działalności w zakresie prawa rodzinnego mogą Państwo przeczytać tutaj.